Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

Tarcze i Klocki

Jak samodzielnie wymienić klocki i tarcze hamulcowe? Nie da się mówić o dokładności, komforcie czy bezpieczeństwie jazdy bez uprzedniego odniesienia się do skuteczności układu hamulcowego. Ponieważ jest to jeden z najważniejszych układów w każdym pojeździe, należy go odpowiednio konserwować, co obejmuje regularną wymianę klocków i tarcz hamulcowych.

Zgłaszanie Awarii
+48 780 908 996 

Doświadczenie: Lokalizacja Obsługiwana:Kontakt Bezpośredni
Elektryk & Mechanik, Auta Ciężarowe, Diagnostyka, Maszyny Rolnicze, Koparki, praktycznie większość sprzętów.Warszawa oraz: Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Józefów 534 649 204
Elektryk & Mechanik Auta Osobowe, Ciężarowe, Bus, Maszyny i większość sprzętów.Warszawa oraz: Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Nasielsk Legionowo, Łomianki, Marki696 697 992
Specjalizacja: Elektronik i Elektryk SamochodowyWarszawa Ursus, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, magdalenka Ochota, Lotnisko Chopina788 519 372
Elektryk Samochodowy i Sprzętów i Maszyn Fitness, Serwis AGD i RTV, Naprawy z dojazdem. Cała Warszawa Śródmieście, Mokotów, Wola, Praga, Żoliborz, Bielany Żerań +70km poza Warszawę!791 947 108

Jak często musisz wymieniać klocki i tarcze hamulcowe w swoim pojeździe?
Jeśli jeździmy głównie po mieście, klocki hamulcowe powinniśmy wymieniać średnio co 20-25 000 kilometrów. Jeśli jednak podróżujemy głównie na dłuższych trasach, takich jak autostrady, powinniśmy je wymieniać średnio co 45 000 kilometrów. W rzeczywistych sytuacjach wiele zależy również od sposobu, w jaki się jeździ, oprócz innych elementów osobistych.

Wymiana tarcz hamulcowych nie jest tak często konieczna; zwykle dzieje się to co 60-80 tysięcy przejechanych kilometrów. Zaleca się wymianę ich w tym samym czasie co klocki hamulcowe za każdym razem, gdy to robisz.

Po czym poznać, że nadszedł czas na wymianę klocków hamulcowych i tarcz hamulcowych?
Zużycie klocków hamulcowych jest trudne do przeoczenia. Znajomy pisk słyszany przy hamowaniu to sygnał, że należy je wymienić (lub metaliczny dźwięk w przypadku samochodów ze specjalnymi blaszkami na klockach). Oczywiście informacja o konieczności wymiany klocków pojawi się na desce rozdzielczej naszego nowiutkiego samochodu, jeśli jest on wyposażony w wymagane wyposażenie.

Konieczność wymiany tarcz hamulcowych nie objawia się w tak charakterystyczny sposób. Będziemy potrzebować suwmiarki, aby ustalić, czy nadszedł czas na zainstalowanie nowych dysków. Za pomocą suwmiarki ustalimy, czy nie został przekroczony próg ich minimalnej grubości. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że tarcze wymienia się w przypadku nierównomiernego zużycia.

Ręczna wymiana klocków i tarcz hamulcowych krok po kroku

Zanim przystąpimy do wymiany, musimy upewnić się, że posiadamy nowe klocki hamulcowe oraz nowe tarcze hamulcowe, a także: drewniane klocki (lub kliny); szczotka druciana; Klucze; kozioł; papier ścierny dźwigni; płyn penetrujący, taki jak WD-40; i smar do prowadnic.
Zanim przystąpimy do wymiany, musimy upewnić się, że samochód jest dobrze zabezpieczony przed stoczeniem. Aby to zrobić, umieść drewniane klocki (lub kliny), które zostały wcześniej utworzone pod każdym kołem. Następnie odkręć śrubę, która jest przymocowana do wybranego koła, podnieś pojazd za pomocą podnośnika i ustaw kozioł. Zdejmujemy ręce z kierownicy, a następnie:

Wymiana klocków tylnych lub przednich w samochodzie
Wymiana klocków tylnych lub przednich w samochodzie

Zdemontować obejmę odkręcając jej śruby kluczem płaskim lub nasadowym (w przypadku zamarznięcia śrub należy zastosować środek penetrujący);
Umieść zacisk w miejscu bezpiecznym i wolnym od ryzyka (w żadnym wypadku nie może zwisać z przewodu hamulcowego);
Sprawdź, czy guma nie jest pęknięta i czy tłok nie jest zakurzony, podnosząc gumę i wykonując tę kontrolę;
wyjęcie tłoczka znajdującego się w zacisku i wciśnięcie go w taki sposób, aby podczas montażu zacisku zmieściła się w nim nowa okładzina cierna;
w pierwszej kolejności odpiąć zawleczki, jeśli występują, utrzymujące okładziny na miejscu, a następnie zdjąć klocki hamulcowe z zacisków;
Odkręcamy nakrętki mocujące zacisk hamulca do zwrotnicy, a następnie usuwamy zacisk z jego położenia;
Zdemontować starą tarczę hamulcową (jeżeli jest mocowana śrubami, należy użyć do tego celu odpowiedniego narzędzia, a jeżeli jest zakleszczona na piaście, wybić młotkiem); Wymień starą tarczę hamulcową na nową.
Papier ścierny i szczotka druciana służą do dokładnego oczyszczenia piasty przed założeniem nowej tarczy na piastę.
Do dokładnego oczyszczenia zacisku hamulca można użyć papieru ściernego, szczotki drucianej i pilnika;
sprawdź, czy prowadnice zacisku hamulcowego dają się swobodnie poruszać (jeśli nie, dokładnie je wyczyść i nasmaruj prowadnice); wkładamy prowadnice do jarzma; przykręcamy jarzmo do zwrotnicy; montujemy klocki hamulcowe i zacisk; wkręcamy śruby mocujące; zakładamy koło; podnosimy samochód, aby wyjąć go z kołysek, a następnie opuszczamy; dokręcić śruby w kole.
Czynności te należy powtórzyć w sumie jeszcze trzy razy, aby wymienić wszystkie klocki i tarcze hamulcowe (poprzez demontaż każdego z trzech kół po kolei).

Po dokonaniu wszystkich niezbędnych zmian, a przed powrotem na drogę, należy zwrócić uwagę na wielokrotne wciskanie pedału hamulca (robimy to do momentu, aż stanie się twardy, co oznacza, że tłok osiągnął już naramienniki). Niewskazane jest stosowanie znacznej siły hamowania na początkowych kilometrach wyścigu.

Wymiana klocków tylnych lub przednich w samochodzie

Czy samodzielna wymiana klocków i tarcz hamulcowych w pojeździe jest ryzykowna?
Proces samodzielnej wymiany klocków i tarcz hamulcowych nie jest bardzo trudny; niemniej jednak może to być dość trudne dla tych, którzy nie mają znacznego doświadczenia w wykonywaniu napraw lub wymian tego rodzaju. Należy również pamiętać, że w wielu nowszych samochodach proces wygląda nieco inaczej, aw niektórych przypadkach trudno będzie wykonać zadanie samodzielnie bez pomocy profesjonalnych narzędzi i sprzętu.

Nawet jeśli w zdecydowanej większości przypadków możliwa jest samodzielna wymiana klocków i tarcz hamulcowych, to bez wątpienia wygodniej jest, aby zrobiła to wyszkolony fachowiec. Nasi mechanicy wykonują tego typu wymianę terminowo i skutecznie, a nasi klienci mogą być pewni, że cały proces przebiegnie bez żadnych problemów. Gwarantuje to, że po odebraniu pojazdu z naszego sklepu będą mogli prowadzić własny pojazd z najwyższym bezpieczeństwem i pewnością siebie. W celu umówienia terminu wymiany klocków i tarcz hamulcowych prosimy o kontakt telefoniczny do Warszawy.

Zadzwoń do nas