Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

Nowe znaki na drogach – Uwaga na policyjne drony – Od stycznia paliwa o 1 zł/l w górę5 grudnia na polskich drogach pojawią się nowe znaki – chodzi m.in. o ułatwienie dojazdu do atrakcji turystycznych i… uporządkowanie bajzlu w załącznikach do „czerwonej książeczki” zwanej tez „biblią drogowców”. Oprócz tego – wyjaśniam, czy stojąc w korku/przed przejazdem kolejowym można korzystać z telefonu komórkowego? Uwaga – policja coraz częściej urządza sobie polowania na kierowców za pomocą dronów!

Partner kanału – PRODIG -TECH
rabat 22 procent(!) dla mierników o cenie powyżej 150 zł hasło rabatowe: MOTOJESIEN2022

https://www.mierniki-lakieru.pl/mail do zgłaszania uwag do aplikacji: smart@prodig-tech.pl

aplikacja do pobrania tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.milires.prodig_tech.kupno_samochodu&hl=pl

UWAGA – NAKLEJKI MOTOPRAWDY:

http://fabryka-naklejek.com/motoprawda/914-naklejka-motoprawda-10-cm.html
http://fabryka-naklejek.com/motoprawda/915-naklejka-motoprawda-15-cm.html

SPIS TREŚCI:
0:00 WSTĘP
2:00 POLICJA POLUJE NA KIEROWCÓW Z DRONÓW. Czy można rozmawiać przez telefon w korku albo stojąc przed przejazdem kolejowym?
4:10 NOWE ZNAKI
5:47 OD 1 STYCZNIA CENY PALIWA O 1 ZŁ/litrze w górę
7:00 Skarbówka zabierze auta pijakom. Zarobi resort Ministra Ziobry
12:56 Strefa Czystego Transportu w Krakowie

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

50 thoughts on “Nowe znaki na drogach – Uwaga na policyjne drony – Od stycznia paliwa o 1 zł/l w górę

 1. 3:46 <– Otóż TAK, bo unieruchomienie pojazdu nie jest stanem, który można potraktować jako jazdę. Polecam zapoznać się ze znaczeniem słowa "jazda". Gdyby ustawodawca napisał, że zabrania się używania telefonu podczas KIEROWANIA pojazdem, to miałbyś rację, ale na ten moment nie masz.

 2. Pozwolę sobie sprostować. 16 lat limitu dotyczyć będzie samochodów rejestrowanych po 1 marca 2023. Dla tych samochodów owszem stosuje się normy euro 3 dla benzyny/lpg i euro 5 dla diesli. Dla samochodów zarejestrowanych przed 1 marca normy będą wynosić odpowiednio euro 1 i euro 2 to nie są jakieś wygórowane normy.

 3. Tak odnośnie rozmowy przez telefon za kierownicą. Słyszałem, że w UK jest to dozwolone bez użycia zestawu słuchawkowego, czy głośnomówiącego, kiedy stoi się na światłach, czy na przejeździe kolejowym. Pod warunkiem, że skończy się rozmowę i odłoży telefon, zanim się zmieni światło…

 4. Trzeba być totalnym cepem, żeby podczas jazdy gadać przez komórkę z ręki, albo z ramienia. Nie mam wytłumaczenia dla takich idiotów. ZAWSZE to powoduje problemy z prowadzeniem i koncentracją. Zestawy słuchawkowe są tak tanie, że każdy może się zaopatrzyć w 2-3. A w sumie powinno być tak jak np we Włoszech – absolutny zakaz gadania i używania telefonu podczas jazdy. (moim zdaniem również palenie i jedzenie powinno być zakazane)

 5. Fajnie, że mówisz jak uniknąć kontroli, a może warto y nakłaniać do nie łamania przepisów? mi na przykład wisi gdzie drony latają, a są takie miejsce gdzie patrol powinien stać 24 na dobę

 6. Cóż,zapowiada się kolejna pandemia. Tym razem głupoty. Może uda się i tym razem stworzyć jakąś szczepionkę, która zapobiegnie przenoszeniu się tego wirusa wśród polityków. A tak w ogóle ktoś się podpisuje pod tymi projektami?

 7. Wybiegnie w przyszłość stwierdzając że niewiele to pomoże i wypadków będzie zbliżona ilość i z czasem wróci do standardu bo to raczej nie chodzi o bezpieczeństwo ale o skubanie kierowców i reperowanie budżetu. W tej chwili jak ktoś wniknie w szczegóły to statystyki jasno podają że wypadków na przejściach dla pieszych wcale nie zmalało wręcz przeciwnie piesi stali się królami przejść i sami łamią przepisy ale mandaty głównie dostają kierowcy. To wszystko jest chore . Dalej nie rozwijam komentarza bo będzie to już niecenzuralne.

 8. W Vacie od paliw nie chodzi o działanie UE, tylko o marcową waloryzację rent i emerytur. Która będzie w okolicach 15%. I dlatego pisiorki jakoś tak mało protestują w tej kwestii jaka ta łunia panie niedobra i nie daje nam rzundzić u siebie po naszemu. Skądś kasę na podwyżki emerytur trzeba wyrwać, a prawdopodobnym jest mimo wszystko osłabienie dynamiki wzrostu wynagrodzeń, od których odprowadzane są składki, z których wypłacane są na bieżąco emerytury. Sprzedaż obligacji utrudniona i droga, skundś kasę trzeba na trzepać.

 9. 90% twojego pierdolenia to same idiotyzmy jestes poprostu debilem nie umiesz przekazywac informacji jednym slowem masz niezly burdel w glowie, pierdolisz jak pijana Jachira

 10. Średni wiek aut w Polsce to prawie 15 lat. A ile ma być? Covid, wojna na Ukrainie oraz obecna inflacja dała na po kieszeni. Jeśli dochód roczny jest poniż 40 tys to siła rzeczy uzbierać conajmniej 30 tys na kolejne używane to jakieś 5-6 lat ciułania grosza. W tej sytuacji łatwiej zadbać o stare auto niż kupić nowsze ale wraz stare auto. Nawet zrobić np progi. Dodatkowo mając głowę do napraw część napraw można samemu ogarnąć, czyli naprawa w cenie części zamiennych. Stare ale zadbane technicznie a nawet blacharsko

 11. Jeżeli chodzi o tę krakowską strefę, to zastanawia mnie, dlaczego nikt nie mówi, że to dyskryminuje najbiedniejszych. Przecież starymi samochodami jeżdżą najbiedniejsi. Jeżeli władze Krakowa zabronią im wjeżdżania do miasta, to w wielu przypadkach w efekcie ci najbiedniejsi nie będą mogli pracować w Krakowie.

  Chyba że to jest taki sprytny sposób na podniesienie poziomu życia w Krakowie: po prostu wyrzucą z niego najbiedniejszych pod pozorem ekologii.

 12. I to jest ciekawy temat. Mianowicie przepis mówi o używaniu telefonu w trakcie JAZDY. Nie w ruchu drogowym. Skoro są użyte inne sformułowania, to należy je rozgraniczyć. Stojąc w korku nie jesteśmy w trakcie jazdy (brak definicji, więc wg mnie można to rozumieć dosłownie). Niestety wiem, że sądy nie podzielają takiej interpretacji 🙁

 13. Prawdę mówiąć, ..uj mnie obchodzi, co zrobią z kasą lub autem pijaków za kółkiem. Niech, to się sami zainteresowani martwią. Jak ktoś ma łeb na karku, to za kierownicę po pijaku nie wsiada.

 14. Warto dodać odnośnie zabierania samochodów – nie dotyczy to jedynie pijanych kierowców, ale również po narkotykach i tu limitu nie ma. Co to oznacza? Np mocne leki przeciwbólowe na opioidach na testach mogą wyjść i tydzień-2 tyg po zastosowaniu, podobnie z pacjentami medycznej marihuany, która działa nie dłużej niż alko, a na testach wyjdzie nawet po 2 tyg… powodzenia w leczeniu… lepiej mieć 1.4 promila, niż zażyć leki 2 tyg wcześniej

 15. W Krakowie jeszcze nie byłem, auto mam z 1997 roku, sprawne, benzynowy silnik. Wygląda na to ,że się tam nie pokażę, tramwajami ani autobusami nie będę się błąkał. Miasto nie zarobi, ich strata. Tyle ode mnie. Ciekaw jestem ile takich osób będzie

 16. Witam a więc żyjemy w bandyckim kraju nie długo jeżeli będę szedł po chodniku będąc pod wpływem alkoholu to zabiorą mi dom lub mieszkanie tak że nich Polski Rząd się pierdoli życzę im powodzenia i niech to rządzące tałatajstwo obojętnie jakiej opcji nich ruskie terroryści napadną na ten kraj i wytną ich do nogi tak ruski morderca wyleczył tych palantów z całego świata z kowida to niech jeszcze wyleczy całej reszty banda unijna i nasi rząd palantów niech się walą!!! Pozdrawiam

 17. Panie Pawle, proszę zaczynać nadawanie od ostrzeżenia: "NIE BIERZ ŻYCIA NA POWAŻNIE"
  bo nieziemsko można się wkurw.. od tych informacji 😉

  a poza tym, temat konfiskaty mienia za cokolwiek jest podejrzany prawnie (to moje przeczucie), bo masa prawa jest robiona z błędami — może kwach miał rację, mówiąc, że ziobro to zero? Ten temat jest w zasięgu weryfiakcji dziennikarskiej?

  pozdrawiam i dzieki za zlepek informacji!

 18. Otóż drogi Panie ,za telefony powinni jebać jak najbardziej ! Sam niedawno byłem świadkiem , jak baba gadająca przez telefon ,o mały włos, a wjechała by w grupę ludzi przechodzących na zielonym !

 19. Krakusy boją się smogu. I nie ma się co dziwić,skoro już dawno,dawno temu król przeniósł się do Warszawy. A to z kolei świadczy o tym,że dymy w okolicach Wawelu trudno zlikwidować. W końcu w Krakowie mają smoka…

 20. Nawet mandat jak stoję np. przed przejazdem z wyłączonym silnikiem? Co na np. na parkingu gdzie zaparkowałem i przed wyjściem chcę sprawdzić wiadomości?

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas