Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

SHOULD I REPLACE THE DISC ROTOR WHEN REPLACING BRAKE PADS ON BMWSHOULD I REPLACE THE DISC ROTOR WHEN REPLACING BRAKE PADS ON BMW

► BMW PARTS: https://amzn.to/3NkjqLO More Parts Bellow ▼
If you need to replace the brake pads and you want to know if you need to replace the disc rotors on your BMW when you replace brake pads on your BMW in this video we will explain when it is needed to replace the disc rotor when replacing the brake pads. We have a video that explains how to replace BMW brake pads step by step. We demonstrated if you need to replace the disc rotor when you replace the brake pads on 2015 BMW X4 but the video may be helpful on:
BMW F10 F11 F07 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads BMW 520i 523i 528i 530i 535i 550i 518d 520d 525d 530d 535d
BMW F30 F31 F34 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads BMW 318i 320i 325i 328i 330i 335i 340i 318d 320d 325d 328d 335d
BMW F32 F33 F36 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads BMW 418i 420i 428i 430i 440i 418d 420d 435d
BMW E90 E91 E92 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads BMW 318i 320i 325i 328i 330i 335i 340i 318d 320d 325d 328d 335d
BMW E60 E61 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads BMW 520i 523i 528i 530i 535i 550i 518d 520d 525d 530d 535d
BMW F20 F21 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW F22 F23 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW E84 X1 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW Z4 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW X4 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW X3 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW X2 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW X1 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads
BMW X5 Do I Need To Replace Disc When Replace Brake Pads

► Front Brake Pads and Discs: https://amzn.to/3dfjhNK
► Rear Brake Pads and Discs: https://amzn.to/3U7BTQb
► Trunk Actuator: https://amzn.to/3RuwNeP
►Liqui Moly Oil Saver: https://amzn.to/3xR3Px3
►Liqui Moly Engine Flush: https://amzn.to/3IiDBID
►Liqui Moly Cera Tec: https://amzn.to/3GfQuRI
► Panel Removal Set: https://amzn.to/3nZlEGJ
► Tool Set: https://amzn.to/3p5MM6t
► Screwdriver Set: https://amzn.to/3FUKyNV
► OBD Scanner that we use most often: https://amzn.to/3I4MQfe

► Check out our Amazon Store for the tools and parts that we use: https://www.amazon.com/shop/worldmechanics

► Our Website: http://mechaniclifestyle.com

► Our Baby Girl Channel: https://goo.gl/WiVs8Y
► Our Second Car Channel: https://goo.gl/XB6fHq
► Honest Product Review Channel: https://goo.gl/sMPQXk
► GoFundMe Link: https://goo.gl/pUife3

Our Most Popular Videos:
► Bumper Repair: https://goo.gl/XBe4Sh
► Missing Wheel Lock: https://goo.gl/5n4a5i
► Bearing Replacement: https://goo.gl/JSNDnZ
► Restore Headlights: https://goo.gl/qVhDkf

♦♦♦ Cameras & Gear Used For This Video ♦♦♦

•Cameras
Panasonic Lumix FZ300: http://amzn.to/2BNWtNA

•Tripod
Polaroid 72-inch: http://amzn.to/2iVTmP4

•Microphone
Polaroid Pro Video Condenser: http://amzn.to/2krpSsA

•Light
NEEWER 160 LED CN-160 Dimmable: http://amzn.to/2jjg9Bd

•Comuter for editting
Lenovo ideapad 310: http://amzn.to/2kqUNFl

♦♦♦ Other Equipment and Gear that I use ♦♦♦

•Camera
Sony HD Video Recording HDRCX405: http://amzn.to/2jk8nqB

•GoPro HERO5 Black: http://amzn.to/2ktNKfj

•Extra Computer For Editting
Lenovo Ideapad 510: http://amzn.to/2ktOuB7

► Like Us on FACEBOOK: https://www.facebook.com/worldmechanicsofficialpage

► LIKE & SUBSCRIBE for MORE DIY VIDEOS that could SAVE YOU BIG $$$$$$$ !!!

This is not a sponsored video. Everything is purchased by us!

The video is meant for entertainment purposes only. Do not Attempt!

AMAZON ASSOCIATES DISCLOSURE
Auto Repair Guys is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for sites to earn advertising fees by advertising and linking to Amazon.com

*Disclaimer
We, Auto Repair Guys, are not responsible for property damage or injury incurred as a result of any of the information contained in this video. Information given in this video does not guarantee the desired outcome. Any injury, damage or loss that may result from improper use of the tools, equipment, or the information contained in this video is the sole responsibility of the user and not Auto Repair Guys.

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

6 thoughts on “SHOULD I REPLACE THE DISC ROTOR WHEN REPLACING BRAKE PADS ON BMW

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas