Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

Wymiana klocków hamulcowych Opel Astra J tył.

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

24 thoughts on “Wymiana klocków hamulcowych Opel Astra J tył.

 1. Chyba zacisk stoi skoro musiałeś zabijać go młotkiem przez drewno. Ponadto klocki też dość ciasno siedziały w jarzmie.
  Zanim wciśniemy tłok zacisku, powinno się przynajmniej zajrzeć pod uszczelkę tłoka i przy okazji wpuścić trochę smaru do zacisku.

 2. Wszystko fajnie, tylko w ogóle nie ruszaliście/sprawdzaliście prowadniczek w jarzmie, a one są istotnym elementem w tym układzie i odpowiadają za równomierne zużycie klocków.

 3. Witam,
  kilka spraw odnośnie wymiany klocków.
  1.podczas demontażu tłumika drgań wystarczy popuścić nakrętkę kontrującą klucz(17) i bez problemu możemy odkręcić tłumik drgań.
  2.By ustalić prawidłową pozycję tłoczka do klocka wystarczy zaznaczyć markerem kreskę od tłoczka do korpusu,
  potem wkręcić tłoczek dwa pełne obroty 2×360 stopni tak by kreska na tłoczku spotkała się z kreską na korpusie i zawsze będzie pasowało.
  3.klocek smarujemy tylko na powierzchniach współpracujących w prowadnicy.
  4.klocek zewnętrzny ma naklejony papier dlatego że pod papierem jest klej a nie smar by przykleił się do zacisku i odciągał klocek od tarczy.
  5.Nikt nie wspomniał o hamulcu ręcznym który nie wymaga regulacji ale należy go zaciągnąć kilkadziesiąt razy podczas jazdy by klocki się ułożyły i hamulec był skuteczny dzieje się tak bo mamy rant na tarczy gdy tarcze są nowe lub mają usunięty rant układają się bardzo szybko i mamy skuteczny hamulec awaryjny w krótkim czasie.
  Powodzenia.

 4. Jak dla mnie parodia. Bez obrazy lecz mam tą samą astre J Z 2013 polift kombi i jak robić coś dla siebie to dobrze. Klocki na jakie wymieniałem i tarcze to tylko firma TEXTAR. Zacisk hamulcowy, osłona i okolice układu hamulcowego wyczyszczone do nowości. Nie wiem po co oszczędzać na dziadowskich klockach i nie wymieniajac tarcz ( bądz je przetoczyć na tokarce ) !!!!!

 5. U mnie w Astrze J tylne klocki zużyły się po 70 tys. km. Pewnie posłużyły by dłużej, ale w jednym kole chyba nie odbijał prawidłowo zacisk i klocek szybciej się zużył. Po wymianie w warsztacie samochodowym na nowe klocki i tarcze niestety zaobserwowałem, że z tej strony co były problemy felga stalowa po dłuższej jeździe (np. 60 km) robi się niepokojąco gorąca. Inne koła też gdy dotykam są ciepłe, ale nie aż tak. Teraz martwię się, że sytuacja się powtórzy. Czy wy u siebie macie może ciepłą felgę?

 6. aby cofnąć tłoczek trzeba go obracać tym narzędziem, czy to znaczy ze kiedy się wysuwa to tez się obraca ale w odwrotnym kierunku?

  Jeśli tak, to czy nie znaczy to ze tłoczek będzie obracał tez klocek hamulcowy ponieważ te dwa elementy są jakby złączone bolcem o którym mówisz na 9:15?

  Czy po prostu aby cofnąć trzeba tłoczek obracać i pchać w tym samym czasie a gdy się wysuwa to się już nie obraca?

 7. Super film…
  U mnie po wymianie klocków wszystko ok…
  Tylko przy zaciągnieciu hamulca ręcznego na wyświetlaczu deski rozdzielczej raz się pokazuje a raz nie informacja o zaciągniętym reczny i sygnał dźwiękowy, że ten ręczny zaciągnąłem.
  Nie wiem co jest przyczyną bo przed wymianą komunikat był…

 8. witam mam pytanie: to co odkrecasz w 2:08 te takie koncowki ? jaka to spelnia funkcje ? nie moze byc zwykla śruba ? musze w swojej astrze wymienci prowadnice zaciku i w komplecie ktory kupilem mam 2 sruby, moge je zastapic zamiast tej koncowki ?

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas