Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

Regulacja hamulców V-brake i wymiana klockówCeny hamulców i klocków V-Brake: https://goo.gl/xQt9Bg

Warto co jakiś czas kontrolować stan klocków hamulcowych w rowerze. Gdy wytrą się otwory odprowadzające wodę lub gdy źle ustawiony klocek, zetrze się nierównomiernie – nadchodzi czas na jego wymianę. Warto również sprawdzać czy jest dobrze ustawiony – czy przylega do obręczy całą powierzchnią, podczas hamowania. Dzięki temu wzrośnie nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. A sama wymiana czy regulacja nie jest trudna, co pokazuję w tym odcinku.

Blog: https://roweroweporady.pl/jak-wyregulowac-hamulce-v-brake/

Subskrybuj Rowerowe Porady: https://roweroweporady.pl/subskrybuj/

Facebook: https://www.facebook.com/rowerowe.porady/
Instagram: https://www.instagram.com/roweroweporady/

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

38 thoughts on “Regulacja hamulców V-brake i wymiana klocków

 1. Czy jest planowany filmik dotyczący wymiany linek i pancerzy (jakie są polecane, jak najefektywniej dobrać długość i jak najlepiej poprowadzić)?
  W tym roku wymieniałem klocki z tyłu i jedynym problemem było tak go przytrzymać i przykręcić, by się nie przesuwał.

 2. cześć Łukasz.mam 2 pytanka do Ciebie.czy przy mojej wadze 120kg klocki w hamulcach tarczowym z tyłu zużywają się szybciej niż z przodu.bo z tyłu już mi tak piszczy zgrzyt że szok.przyswieciłem latarką i z tyłu praktycznie nie ma już okładzin.z przodu ok.czy muszę szybko wymieniać żeby nie zniszczyć tarczy Tylnej?rower diamant ubari legere przebieg dopiero 480km.pozdro.

 3. Już trochę minęło od czasu udostępnienia tego filmu, v-brake niby odeszły do lamusa, bo wszyscy pieją z zachwytu nad hamulcami tarczowymi. Moje pytanie jest jedno? jeśli Ktoś ma rower ze starym systemem hamulcowym, typu V, to ma taki rower zezłomować, bo przecież nikt nie chce jeździć na V-Brake? Takie jest niestety obecnie rozumowanie nie tylko producentów, ale i użytkowników. Widzę, że obecnie rower kupuje się taki, aby był "trendy", na topie na obecne czasy. A nie oto chodzi, rower sam nie jeździ. Sam posiadam starego Schwinn'a Sidewinder z hamulcami V – po przeszczepie z Cantilever i na nowo złożonego MTB 1×10 z V-Brake. Hamulce wyregulowane i działają tak jak najlepsze hydrauliki tarczowe. Wystarczą odpowiednie klocki hamulcowe, dobre szczęki i regulacja. Mnie taka maszyna wystarcza, aby pojeździć, poszaleć i mieć frajdę, a i waga nie przekracza 11 Kg. Co z hydraulikami już tak różowo nie wygląda.
  A regulacja takich hamulców, czy nawet zaawansowany serwis roweru to dla mnie pestka. Obecny MTB złożony od najmniejszej śrubki, łącznie z zaplataniem kół, centrowaniem. Pozdrawiam Wszystkich co jeźdzą, a nie tylko patrzą na swoje maszyny.

 4. cześć Łukaszu 🙂 potrzebuję porady w sprawie regulacji hamulcy(v-brake) – co zrobić jak mam już te 39mm, a hamulec po naciśnięciu spustu do końca nie blokuje koła, domniemuje, że linka jest za długi, ale nie mam pomysłu jak ją wyregulować – to się robi przy manetce? podpowiesz coś mordo 🙂 ? . pozdro z katolika z rocznika 87 🙂

 5. Co sie stanie jak dokrece na maxa te dolne srubki na imbus od szczęk? hamulec nie bedzie odbijal po zahamowaniu? wystarczy regulacja zwyklym srubokretem jak na filmie czy te srubki na imbus tez powinny byc odpowiednio poluzowane?

 6. witam. mozliwe, ze ktos wspomnial- nie latwiej barylke wykrecic do polowy skali, docisnac klocki do obreczy, skrecic linke i na koniec dokrecac barylke do momentu az przestanie ocierac+maly zapas? nie ma zadnego mierzenia milimetrow, robienia 2 rzeczy naraz i jest mocno idiotoodporne dajac te same efekty. tak samo dalej-odkrecasz barylke spowrotem do momentu minimalnego ocierania klockow o kolo, krecisz regulacja, zeby ocieranie zniklo i powtarzasz te 2 kroki az regulowanie nie likwiduje leciutkiego ocierania. wtedy dodajesz wspomniany zapas spowrotem(nie wiem, cwierc/pol obrotu barylka? ) i masz idealnie wyregulowane hamulce bardzo metodycznym i przejrzystym sposobem. barylka jest prawie w srodku skali, wiec jak scentrujesz kolo, mozesz oddalic klocki lub w miare wycierania masz zapas na skracanie linki

 7. Nie pomyliłeś na rysunku kolejności podkładek? U mnie są wklęsła, wypukła, wypukła, wklęsła a na rys. jest wklęsła, wypukła, wklęsła, wypukła? Fajna informacja jak klocek nie odbija od obręczy. Mi się przydała 🙂

 8. Hej, Czeka mnie wymiana hamulca przedniego. Klocki się zablowały na obręczy koła. Klamka hamulca nie reaguje. Zakupiłem nowy zestaw V-braka. Najbardziej martwi mnie ta blokada klamki hamulca

 9. Podkładka wklęsła powinna być przy klocku czy od strony nakrętki? Mam nowe klocki i jest odwrotnie niż na Twoim zdjęciu. To jest reguła czy zależy od ramy, obrwczy, widelca itp?

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas