Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

Jak wymienić przednie tarcze hamulcowe i przednie klocki hamulcowe w OPEL ASTRA H TUTORIAL | AUTODOCJak wymienić przednie tarcze hamulcowe i przednie klocki hamulcowe w OPEL ASTRA H TUTORIAL | AUTODOC
Najlepsze marki, które produkują tarcze hamulcowe i klocki hamulcowe: BOSCH, STARK, SACHS, SKF, VAN WEZEL, VALEO, LuK, MAPCO, A.B.S., ATЕ

Na naszej stronie znajdziesz wielki asortyment potrzebnych części zamiennych: https://goo.gl/o9AMQb
Tarcza hamulcowa: https://goo.gl/EEvlAt
Tarcza hamulcowa do OPEL: https://goo.gl/pIZAKm
Tarcza hamulcowa do OPEL ASTRA H: https://goo.gl/Mxi9vZ

Klocki hamulcowe: https://goo.gl/ejhizA
Klocki hamulcowe do OPEL: https://goo.gl/GikwFU
Klocki hamulcowe do OPEL ASTRA H: https://goo.gl/hYKyN2
Części samochodowe OPEL: https://goo.gl/bNIAFi

Mobile Shop: http://m.autodoc.pl

► OPEL ASTRA H instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku — https://www.youtube.com/playlist?list=PLND323dR8mp2QB3GNiCensaf_OnSH0vuB
► Jak wymienićfiltr kabinowy w OPEL ASTRA H — https://youtu.be/_Q3iwV3H2RI
► Jak wymienić amortyzatory tylne w OPEL ASTRA H — https://youtu.be/5Ga7vzAVZVo

Aplikacja AutoDoc — zainstaluj aplikację i dokonaj zakupu części samochodowych kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz
❱❱ iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/autodoc-auto-parts-in-1-click/id1014949597
❱❱ Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.autodoc.gmbh&pageId=109958315157619069015

Mamy nadzieję, że to wideo było przydatne. Nacisnij przycisk „Lubię to!”, polub nasz kanał i śledź za nowościami. Wszystko najbardziej ciekawe jest dalej!

AutoDoc w sieciach społecznych:
► Facebook: https://www.facebook.com/autodocpl-504643863042860/
► G+: https://plus.google.com/105521676660557868441
► Twitter: https://twitter.com/autodoc_pl
► YouTube: http://www.youtube.com/c/AutodocPl
► Instagram: https://www.instagram.com/autodoc_autoparts
► Pinterest: https://www.pinterest.com/autodoc_eu/

O odpowiedzialności:
Wideo zawiera tylko porady i rekomendacje, które mogą być przydatne podczas naprawy i wymiany. AutoDoc nie ponosi odpowiedzialności za straty, urazy i niszczenie mienia, powstające w procesie naprawy i wymiany, wskutek niepoprawnego stosowania i interpretacji przedstawionej informacji. To wideo ma tylko charakter informacyjny i nie zapewnia określonego rezultatu. Za niepoprawne i traumatyczne stosowanie sprzętu do konserwacji, narzędzi i części zamiennych ponosi odpowiedzialność sam użytkownik. AutoDoc poleca usilnie być uważnym i przestrzegać reguł bezpieczeństwa podczas wykonania naprawy i wymiany. Ważne: stosowanie części zamiennych niskiej jakości nie zapewnia potrzebnego poziomu bezpieczeństwa na drogach.

⚡ AUTODOC CLUB — https://club.autodoc.pl
Dodaj swój samochód do garażu AUTODOC CLUB i uzyskaj osobiste zalecenia dotyczące częstotliwości napraw — https://club.autodoc.pl/?to=/user/garage&reg-modal=true
❱❱ Zainstaluj Aplikacja AUTODOC CLUB — https://club.onelink.me/d2X8?pid=youtube-disc

#autodoc #autodoctutorial #autodoctips

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

20 thoughts on “Jak wymienić przednie tarcze hamulcowe i przednie klocki hamulcowe w OPEL ASTRA H TUTORIAL | AUTODOC

  1. nowa tarcza założona bez oczyszczania zwrotnicy druciakiem? – na pewno przez cały okres eksploatacji poprzedniej tarczy nie nagromadził się tam żaden syf…

  2. Skoro film pokazuje tylko ogolnie jak to zrobic bez szczegolow, to po co go robic.Ja np.nie jestem mechanikiem i nie wiem jak to sie robi, chcialem zobaczyc i zobaczylem cos co jak bym sam zrobil wg tego filmu spierd..lil bym cala robote oraz musial bym poprawiac wszystko w warsztacie po jakims czasie.Jestem kierowca zawodowym i jesli chcialbym kogos nauczyc jezdzic ciezarowka, to uczyl bym go ze szczegolami zeby siebie lub kogos nie zabil.Wiec chociaz napisy w trakcie by sie przydaly, co w danym momencie przesmarowac ,oczyscic i czym.Ogolnie video moze byc.

  3. A tak poza tym…mam.od was tarcze hamulcowe ate. Sam zmieniałem.. nie bylo z tym problemu. Nagrajcie film z uwzględnieniem czyszczenia i smarowania. W celu uniknięcia negatywnych komentarzy. Film super ale brak mu szczegółów.. bardzo istotnych..

  4. Tutorial po chuju xD, powierzchnię po której poruszają się klocki na jazmie trzeba dobrze wyczyścić żeby klocki swobodnie pracowały. Lepiej uwuńcie ten film bo się kompromitujecie, piasta przed założeniem nowej tarczy powinna być dokładnie wyczyszczona i odtłuszczona. Kanał powinien mieć nazwę PAN FUSZERKA, dramat i tragedia

  5. Tak, racja. Wszelkie czynności zostały przyspieszone aby zarobić więcej przez obsłużenie większej liczby klientów. Jak wrócą z reklamacją to się im znowu wymieni komplet, bo tak czasami bywa, część trafiła się wadliwa proszę Pana, dlatego jeden klocek zjechany do zera a drugi nówka 🙂 Serwis przez duże K jak kupa.

  6. Świetny film. Wstępny instruktaż co potrzebne i kolejność wykonywanych prac. Komentarzami o tym, że coś jest nie wyczyszczone czy nie przesmarowane proszę się nie przejmować. Ktoś, kto nie ma choć podstawowej wiedzy o naprawach auta nie powinien przy nim grzebać. Tym bardziej przy hamulcach. Pozdrawiam i dobra robota.

  7. Film bardzo pomocny. Miałem problem z wycofaniem tłoczka, udało się w 80 %. Dobrze że kolega miał taki zestaw ze śrubą, ale dopiero on zwrócił uwagę że zobaczyć pod gumą w jakim stanie są tłoczki. KOROZJA TŁOCZKA ponad 1 cm TŁOCZKI DO WYMIANY. Gdyby udało mi się samodzielnie cofnąć tłoczek do końca to pewnie bym to tak poskładał i bardzo duże prawdopodobieństwo że po krótkim czasie spaliłbym klocki, a w skrajnym przypadku przegrzał i uszkodził i tarczę. Oczywiście w nowszych autach pewnie nie będzie takiego problemu, moje ma prawię 300 tyś na liczniku. Film oceniam jednak dobrze bo w nowszych autach tak to pewnie przebiega, jak pisali inni trochę pominięto oczyszczenie i przesmarowanie (smar odpowiedni odporny na temperaturę) elementów oraz odpowietrzanie układu i sprawdzenie poziomu płynu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas