Loading…

Tarcze i Klocki Hamulcowe Wymiana Warszawa

Wymiana Tarczy i klocków hamulcowych w Warszawie
Klocki Hamulcowe + Tarcze

druciarstwo oszczędność i ptofesjonalizmEdytowane przez YouCut:https://youcutapp.page.link/BestEditor

Youtube Wymiana Klocków Hamulcowych, Czy można klasycznie wkręcić jak przy manualny ręcznym. Chciałbym wymienić sam tarcze i klocki z tyłu lu z przodu, lepiej zadzwoń do naszego mechanika samochodowego w Warszawie.

W dzisiejszym filmach z Youtube prezentujemy jak wymienić przednie tarcze i klocki hamulcowe w popularnym samochodzie. Wymiana klocków przednich i tylnych w samochodach osobowych, mobilny mechanik samochodowy.

Wymiana klocków oraz tarcz hamulcowych Warszawa

Skuteczność hamulców jako całości ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich osób na drodze. Niektóre z nich zużywają się w sposób naturalny i są podatne na regularną wymianę. Wśród nich są klocki hamulcowe, które zużywają się podczas hamowania. Częstotliwość wymiany klocków hamulcowych zależy od sposobu i stylu jazdy. Możesz to zrobić sam lub zatrudnić eksperta, aby je wymienił. Bardzo ważne jest, aby zrobić to dobrze, trzymając się pewnych podstawowych wytycznych.

Hamulce bębnowe są coraz rzadziej montowane w obecnych samochodach. Hamulce tarczowe wyróżniają się, ponieważ skuteczniej rozpraszają ciepło i zapewniają doskonałą siłę hamowania. Są również mniej podatne na uszkodzenia i łatwiejsze do naprawienia, jeśli tak się stanie. Tarcze i klocki to elementy, które składają się na ten system. W jakich sytuacjach konieczna jest wymiana klocków hamulcowych i ile to będzie kosztować?

Wymiana klocków jest stosunkowo prostą czynnością. Wystarczy ściągnąć koło, odkręcić jedną śrubę od zacisku hamulcowego i unieść do góry zacisk.

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe?
Klocki hamulcowe dają oczywiste sygnały, że należy je wymienić. Większość klocków posiada charakterystyczne skrzypienie hamulców dzięki specjalnie zaprojektowanym płytkom. Proszą o wymianę. Bez płytek klocki hamulcowe wydają irytujące skrzypienie podczas nakładania. Nowe samochody wysokiej klasy są dodatkowo wyposażone w technologie pokazujące zużycie klocków hamulcowych.

Grubość okładziny klocków hamulcowych można również rutynowo sprawdzać. Stopień zużycia okładziny wskazują rowki. Kiedy klocki są mocno zużyte, nie jest to zauważalne. Dopuszczalna jest tylko okładzina o grubości do 1,5 mm. Klocki hamulcowe trzeba wymieniać co tyle kilometrów. Wszystko zależy od przeznaczenia pojazdu. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30–50 tysięcy kilometrów, w zależności od tego, jak często hamujesz. km. Jedź po mieście, ale dynamicznie, a zobaczysz, że co 10-20 tysięcy mil są zamieniane miejscami. km. Jeśli jeździsz spokojnie po drodze, będziesz musiał wymieniać klocki co 50 000 – 80 000 kilometrów. odległość w kilometrach; po 50 000 kilometrów trasę można pokonywać dynamicznie. km. Jakość klocków hamulcowych jest szczególnie ważna, ponieważ części niskiej jakości mogą ostrzegać, że należy je wymienić już po krótkim przejechaniu.

Złam buty, które można wymienić automatycznie
Różne pojazdy mają różne układy hamulcowe, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór klocków hamulcowych. Skorzystaj z danych zawartych w numerze VIN, aby odpowiednio je sparować. W sklepie znajdziesz komplet klocków hamulcowych. Kompozyty mineralne są standardowym materiałem na klocki hamulcowe. Najwięcej kosztują ceramiczne klocki hamulcowe, przeznaczone do samochodów luksusowych.

Do samodzielnej wymiany klocków hamulcowych potrzebny będzie podnośnik, szczotka druciana, ściągacz, trochę oleju i penetrant. Co zrobić, jeśli klocki hamulcowe wymagają wymiany.

Wymiana tarcz hamulcowych Warszawa

Ustaw pojazd na równym, utwardzonym terenie.
Aby zdjąć koło, należy najpierw podnieść samochód, a następnie poluzować śruby kół.
Zdejmij zacisk za pomocą klucza płaskiego lub nasadowego. Możesz uprościć sprawę, stosując bardziej penetrujący smar.
Użyj silnego pchnięcia, aby włożyć tłok do zacisku. Będziesz potrzebował pewnego rodzaju smaru do tłoków, jeśli zdecydujesz się go zmienić.
W celu oczyszczenia gniazd zacisków należy odpiąć kołki mocujące okładziny, wyciągnąć je i przetrzeć drucianą szczotką.
Nałóż trochę oleju miedzianego na łożyska elementów ciernych.
Wymienić klocki hamulcowe.
Umieść zaciski na miejscu.
Załóż opony
W ten sam sposób wymień klocki po drugiej stronie hamulców samochodu.

Jaka jest średnia cena nowych klocków hamulcowych?
Cena nowych klocków hamulcowych często obejmuje nie tylko same klocki, ale także robociznę związaną z ich wymianą, jeśli została wykonana profesjonalnie. Klocki hamulcowe do samochodów średniej klasy kosztować będą około 80-100 zł. Jeden zestaw bloków osi (przód i tył) pozwoli Ci cofnąć się o tyle. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując generyczne alternatywy. Istnieje możliwość zakupu dwukrotności podanej ceny.

Oczywiście koszt wymiany klocków hamulcowych może się różnić w zależności od wybranego centrum serwisowego. Wymiana kompletu klocków to wydatek rzędu 60-80 zł.

A co z resztą układu hamulcowego? Wymiana tarczy hamulcowej
Nie tylko klocki hamulcowe w końcu wymagają wymiany. Tarcze hamulcowe również można wymienić. Nasza częstotliwość tej aktywności jest o połowę mniejsza niż kiedyś. Tarcze hamulcowe mogą nagrzewać się do 600 stopni Celsjusza, są one narażone na mechaniczne przeciążenia i gwałtowne zmiany warunków jazdy. Kiedy nadchodzi czas na wymianę klocków hamulcowych, warto również sprawdzić tarcze hamulcowe pod kątem zużycia. Oba komponenty odgrywają aktywną rolę w całości i muszą na siebie oddziaływać. Dzięki temu samochód jest w stanie zatrzymać się na stosunkowo niewielkiej odległości.

Ich żywotność jest porównywalna z żywotnością klocków hamulcowych, które należy wymieniać w regularnych odstępach czasu w zależności od tego, jak często są używane. Klocki hamulcowe należy wymieniać co 30 000 kilometrów, a tarcze hamulcowe co 60 000 kilometrów. km. Stopień ich zużycia można również ocenić bez ich pomocy. Minimalna grubość tarcz hamulcowych to 1 mm z każdej strony. Kołnierz tarczy wyświetla maksymalną dozwoloną grubość.

Po zamontowaniu nowych klocków i tarcz hamulcowych,
Nowe elementy zwiększą ich zasięg o kilka kilometrów. Wymaga dostosowania techniki jazdy. Poziom płynu hamulcowego należy sprawdzać po wymianie klocków hamulcowych i/lub tarcz. Zachowaj spokój i unikaj gwałtownego zatrzymywania się przez około 100 kilometrów. W niektórych przypadkach wymiana zużytych klocków hamulcowych może zmienić naturalne wyczucie pedału. Dzieje się tak, ponieważ większa objętość materiału jest ściskana, gdy pojazd jest hamowany. Ważne jest, aby pamiętać o zwolnieniu pedału hamulca po zatrzymaniu samochodu. Obniża to współczynnik tarcia, co oznacza mniejsze tarcie i mniejszą siłę hamowania. Ponadto szybkie chłodzenie przyspiesza zużycie tarczy hamulcowej. Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak na przykład dlatego, że samochód przejechał przez wodę.

Możesz jeździć bez obaw i komfortowo dzięki niezawodnemu układowi hamulcowemu. Aby uniknąć wypadków, zawsze wymieniaj klocki hamulcowe, gdy się zużyją. Należy pamiętać, że na jakość i skuteczność hamulców wpływają również inne czynniki w układzie.

22 thoughts on “druciarstwo oszczędność i ptofesjonalizm

 1. Też miałem taką grzałke i wywaliłem to w cholerę a założyłem w to miejsce grzałke z pompką wymuszającą obieg.Moja grzałka z tego właśnie miejsca bierze płyn i rzuca go do góry w kolektor wody w którym wywierciłem otwór i wspawałem króciec.Po 15 minutach grzania (3000wat) C-360 pali przy dużych mrozach na dotyk.Vw T4 to wdzięczny samochód a wiem co mówię bo mam ich trzy sztuki.SZACUNEK ZA PIESKA.

 2. Toczenie tarcz jest normą w krajach zachodnich. W renomowanych warsztatach praktycznie zawsze zabiela się tarczę pod nowe klocki. Zdejmuje się z niej ledwie 0.05 czy 0.2 Max dla wygładzenia i naprostowania.

  A spece od darcia ryja w Internecie to myślą że się toczy jak na tokarce🤣😂 po 2mm 🤦‍♂️

  Ponadto producent każdych tarcz przewiduje toczenie tarcz ilekroć jest to potrzebne aż do wymiaru granicznego tarczy.

 3. W sumie takie grzanie na wtyczke, jak maja ziomki na północy to by się przydało :). Zazdroszczę klientom, że mają takiego Majstra w okolicy, któremu się chce bawić w przetoczenie, czy regenerację, aktualnie to mechanicy najchętniej by wszystko po kolei na nowe wymieniali.

 4. Jeśli ten trakrorzysta nie chce mieć od razu po odpaleniu ciepło w kabinie to zamiast tej grzałki może lepiej świece żarowe,płomieniową zainstalować🤣

 5. Ogólnie do wszystkich samochodów i sprzętu budowlano/rolniczego polecam podgrzewacz typu webasto tylko trzeba z głową używać bo można sobie akumulator rano rozładować……kto miał ten wie

 6. Oszczędność klient sklepywał końcówkę dr kierowniczego tak że pięknego dnia sama wypadła
  Niestety są ludzie i ludziska jeden mówi panie wszystko żeby było bezpiecznie drugi jak najtaniej bo do sprzedania idzie a jeździ jeszczę parę lat

 7. Dobrze gadasz trza Ci polac. W dobie czesci z g..nolitu uwazam ze regenerowany original godnie z sztuka robi mechanika fachowcem a nie wymieniaczem co jest tez krzywdzace bo nieda sie wszystkiego rozbierac na czesci wtorne i sie doktoryzowac nad regeneracja. A najwazniejsze to czas niestety czas rzadzi naszym zyciem ,szybciej wymienic zacisk i odpowietrzyc uklad niz go rozebrac wyczyscic poskladac na reperaturkach. Pozdro ..

 8. Tak jak mówisz zdrowy rozsądek przy regeneracji.
  załóżmy że mamy tylne zaciski np VW które są masakrycznie zapieczone i nawet nie pracuje ręczny. koszt regeneracji podobny do chińskich zacisków. ja nabranie zaciski regenerowane nie dałbym żadnej gwarancji. z tego względu że wytarte aluminium za raz się utlenia i po roku znowu stoją dęba. robota bez sensu chyba że wypiaskujesz itd ale koszt wtedy dużo większy. Pozdrawiam zach-pom.

 9. 6:49 o to, to, bo co raz więcej znawców i oceniaczy, sami nic nie zrobili tylko widzieli/słyszeli w internetach. Pozdrawiam.

  P.S. niejeden prezes niegodny by był tego Twojego fotela 😁
  To była 4011, a jak to działa z zamkniętym termostatem?

Dodaj komentarz

Zadzwoń do nas